RODINNÉ KONSTELACE

Víkendový prožitkový seminář rodinných konstelací

Čemu se na semináři budeme věnovat?
Ukážeme si, jak naše nitro – vnitřní vztahy ovlivňují náš život. Na rozdíl od klasických rodinných konstelací, kde se pracuje s reálnými osobami ve Vašem rodinném systému, se zde podíváme do nitra optikou našich vnitřních částí.

Tyto naše vnitřní „postavy" – vnitřní muž, vnitřní žena a vnitřní dítě - jsou souborem, který tvoří můj vlastní naturel, otisk povahy a vlivu rodičů a někdy i zasuté osudy rodu.
Hlavním přínosem tohoto typu konstelací je komplexní prozkoumání našich obvyklých scénářů a typických životních postojů. Podíváme se dovnitř sebe samých, abychom pochopili a následně nalezli východisko z opakujících se scénářů, u kterých nemáme možnost volby, nebo která máme sice před sebou, ale nevyužíváme.
Jsou ukryta pod nánosem zlozvyků, stereotypů a sebestylizace... Díky konstelacím budeme moci nejen uvidět, ale též prožít a transformovat to, co nás drží v šachu.
Objevíme společně skrytý svět, kde se vždy snoubí vícero vlivů. Žijeme pak život svázaný nevědomými návyky
a postoji, které nám berou svobodu v rozhodování.

Pro koho je seminář určen?
• Jste stále v kruhu svých opakujících se životních situací?
• Objevuje se Vám stejný model v životě či vztahu a nejde Vám ho změnit?
• Už jste dospěli do stavu, kdy nechcete měnit okolí, ale sebe?

Přínos semináře?
Skupinová dynamika: Díky práci ve skupině se budete moci podívat sami na sebe v zrcadle příběhů druhých. Otevřené sdílení ostatních ukáže i Vaše slepé skvrny... A to spolu se skupinovým záměrem umocní hloubku, do které se ponoříme. Vše je následně ukotveno díky dobrému uzavření, přijetí a porozumění na konci víkendu.

Poznámka ke konstelacím
Teoretické uchopení konstelací je omezené, jelikož je vždy třeba je zažít.
Konstelace jsou zážitková metoda, ve které jde o prožití pocitů, a teprve po prožitku o vysvětlení
a pochopení toho, co konstelace ukazuje.

• Konstelace jsou zobrazením „skrytých" vazeb mezi jednotlivými částmi nějakého většího celku, např. členy rodiny, odděleními ve firmě... Nejčastěji se konstelace staví na rodinné vztahy a vazby, odtud spojení rodinné konstelace.
• Konstelace dává možnost uvidět realitu takovou, jaká skutečně je... S tím pak souvisí i naše ochota tento nový pohled přijmout nebo alespoň si dovolit připustit, že to může tak být.
• Konstelace pracují s naším vnitřním obrazem. Tím, že změníme svůj vnitřní obraz, změníme to, jak vnímáme svět okolo sebe.

Vladimír je muž s velkým srdcem. Odzbrojí vás svým nekompromisním humorem, takže na jeho KONSTELACÍCH je dost veselo navzdory těžkým tématům účastníků. Pod jeho vedením zároveň úplně přirozeně vzniká bezpečný prostor pro emoce, hloubku a slzy bez zbytečného patosu. Vladimír vždycky ví, co říct a kdy obrátit dynamiku v konstelaci tak, aby měla co podstatného ukázat. Na Vladimírově práci oceňuji, že konstelace nekončí pouze "zážitkovým" dnem, ale následuje den pro uzavření témat a přenesení zážitků a objevů do života. Kvůli pro mě nevyhovujícím termínu mi bylo umožněno absolvovat toto uzavření konstelací později individuálně. Obdivuju Vladimírovu schopnost posouvat sezení dopředu citlivým tempem. Vladimír vás nenechá tápat, ale pomůže vás nasměrovat tak, abyste odcházeli s jasným záměrem a představou, co udělat dál.
Ing. Kristina Rumlová